فانوس های امید
Lanterns of Hope

 

دانلود مقاله

 


یک مرکز خرید در فلیپین، فستیوال سالانه اواسط پاییز خود به نام Mooncake  را با افتتاح بزرگترین سازه فانوس های اوریگامی جشن گرفت.

این سازه ی اوریگامی که به شکل یک اژدهای شکوهمند می باشد و رکورد گینس را شکست، از سقف مرکز خرید Lucky Chinatown در Manilla  آویزان شده است.

این اژدها که از ۱۹٫۵۵۲ عدد مکعب قرمز و زرد کاغذی ساخته شده است نمادی از توانایی، قدرت و خوش شانسی می باشد.

فستیوال سالانه Mooncake جشنی جهت دعا برای آینده ای موفق می باشد به همین دلیل بسیاری از مدارس محلی، سازمان ها، خانواده ها و خریداران برای بازدید از مرکز خرید و نوشتن آرزو بر روی فانوس های کاغذی دعوت می شوند.

با کمک عمومی، پروژه “فانوس امید” به طور قابل ملاحظه ای بسیار بیشتر از حداقل میزان فانوس اوریگامی که ۱۲۰۰۰ عدد بود فانوس داشت.

معاون رئیس جمهور و معاون بازرگانی مرکز خرید Megaworld گفت: “هر فانوس امید رویای ما را برای آینده ای روشن نشان می دهد و این یک چشم انداز از فانوس های امید می باشد که نه تنها یک رکورد جهانی جدید می باشد بلکه گنجینه ی هنری دیگری برای فیلیپینی ها و نماد پایدار تمامی خواسته های این جامعه خواهد بود”

Christelle Betrong داور جهانی Records world of Guinness در این فستیوال حضور داشت و پس از تایید صحت، یک گواهی رسمی برای برگزار کنندگان این رویداد و مرکز خرید صادر کرد.