اوریگامی در اثاثیه، معماری و ورزش
Origami Furniture, Architecture & Sports

تنوع زیادی در اسباب و اثاثیه الهام گرفته شده از اوریگامی وجود دارد خصوصا میز و صندلی که قابل خریداری نیز می باشند. بعضی از آن ها از مقوا ساخته شده اند در صورتی که بقیه از آهن و پلاستیک که تاهایی به سبک اوریگامی دارند ساخته شده اند.

در بسیاری از فضاهای ساختمانی و مسکونی از اوریگامی الهام گرفته شده است. اخیرا در بسیاری از وسایل ورزشی هم از اوریگامی استفاده می شود. اوریگامی امکانات بسیار زیادی ایجاد می کند که می توان در خانه و یا بازی ها از آن استفاده کرد ولی عنصر مشترک در تمام این موارد فضا می باشد. اوریگامی این امکان را می دهد تا همه چیز را به صورت موثرتر ذخیره، بسته بندی و حمل کنیم.

اوریگامی در ورزش و بازی

برای حل مشکل قایق های بزرگ در آپارتمان های کوچک Anton Willis با الهام از اوریگامی یک کایاک به اسم Oru Kayak با قابلیت تا شدن به صورت یک کوله پشتی خیلی منظم را ساخت.

۵ دقیقه طول می کشد تا اورو کایاک به ابعاد اصلی به سایز ۱۲*۲۵*۱۳ اینچ در بیاید.

اوریگامی در ساخت پناهگاه

در سپتامبر ۲۰۱۰ Tine Hovesepian از مدرسه معماری یک پناهگاه اوریگامی به وسیله مقوا ساخت . این سازه موقت به عنوان پناهگاه برای آسیب دیدگان بلایای طبیعی مانند زلزله و سونامی مناسب می باشد.

همچنین این پناهگاه مقوایی به عنوان فضای زندگی برای افراد بی خانمان نیز مناسب می باشد.

با وجود اینکه این سازه از مقوای چین خورده ساخته شده است، ولی به طرز عجیبی در برابر آب و شعله های آتش مقاوم می باشد.

این پناهگاه ها با قیمت نسبتا ارزان ساخته می شوند و آنها را می توان به صورت صفحه تخت درآورد که برای حمل و نقل و نگهداری مناسب تر است.

اوریگامی در ساخت وسایل راحتی

Fumi Ikeshima از دانشگاه ایالت lowa یک صندلی ارریگامی ساخته است که از چسباندن ۳۵۰۰۰ یونیت مثلثی تشکیل شده است. این یونیت های مثلثی همان یونیت های مورد استفاده در ساخت اوریگامی های سه بعدی هستند.