الهام از هنر اوریگامی برای ساخت سپر ضدگلوله

متخصصان دانشگاه Brigham Young یک سپر ضد گلوله جدید برای نیروهای پلیس طراحی کرده‌اند که در برابر گلوله سلاح‌های کمری ۹ میلی متری، مگنوم ۴۴ و مگنوم ۳۵۷ مقاوم است.

تفاوت اصلی این سپر با سایر سپرها وزن بسیار کم (۲۴٫۹ کیلوگرم) و مکانیزم تاشوی آن است که با الهام از اریگامی طراحی شده است. این سپر در کل از ۱۲ لایه کولار (یک فیبر مصنوعی بسیار محکم و سبک که در ساخت بدنه قایق و هواپیما کاربرد دارد) ساخته شده و در بخش مرکزی آن نیز از آلومینیوم استفاده شده است.

به گفته طراحان این محصول، بسیاری از سپرهای ضد گلوله از فولاد ساخته می‌شوند و در نتیجه وزن آنها به ۴۵ کیلوگرم می‌رسد. این سپرهای سنگین در شرایط مختلف آنطور که باید کارایی ندارند، البته نمی‌توان این موضوع را نادیده گرفت که سپرهای مختلف در برابر گلوله‌های مختلف مقاوم هستند و سپر طراحی شده توسط متخصصان دانشگاه Brigham Young در تمامی شرایط قابل استفاده نیست.

در هر حال طراحان این سپر معتقدند که نیروهای پلیس به راحتی می‌توانند آن را درون خودروهای خود به صحنه جرم ببرند، به خصوص از آن جهت که این سپر می‌تواند به صورت همزمان از چندین نفر محافظت کند. این سپر در مرحله طراحی آزمایشی قرار دارد و درنتیجه هنوز توسط نهادهای دولتی مورد استفاده قرار نگرفته است.

منبع: وب سایت تک شات