رکوردهای اوریگامی در گینس
Origami Records in Guinness

بزرگترین درنای اوریگامی

 

بزرگترین درنای اوریگامی با بال هایی به طول ۸۱٫۹۴ متر توسط ۸۰۰ نفر از اعضای Peace Piece Project از سراسر ژاپن در دانشگاه Shudo هیروشیما در تاریخ ۲۹ آگوست ۲۰۰۹ ساخته شد.

اندازه­ ی کاغذ برای ساخت این درنای بزرگ ۱۰۰*۱۰۰ متر می باشد که با بهم چسباندن تعداد زیادی کاغذ کوچک تر ساخته شده است.

بال ها توسط یک نقشه بردار به روش مثلث بندی اندازه گیری شد.

سریع ترین رکورد ثبت شده برای ساخت ۱۰۰ درنای اوریگامی

سریعترین زمان برای ساخت ۱۰۰ درنای کاغذی ۴۰ دقیقه و ۳۵ ثانیه می باشد که در تاریخ ۳۰ نوامبر ۲۰۱۰ به وسیله ی یونی یاما یویچی (Yoneyama Yuichi) در ناگویا ژاپن  ثبت شده است، یعنی ۲۴ ثانیه و ۳۵ صدم ثانیه به ازای ساخت هر درنا…

درازترین مار اوریگامی

این مار کبری اوریگامی به طول ۴۵/۴۹ متر ۱۱-۹ مارس ۲۰۱۱ در جزیره Sentosa سنگاپور ساخته شد.

کوچکترین اوریگامی ساخته شده جهان

کوچکترین درنای اوریگامی به ابعاد ۰٫۱*۰٫۱ میلی متر مربع توسط نایتو آکیرا در سن ۸۲ سالگی ساخته شده است. او پروسه کوچک تر ساختن اوریگامی را انقدر به صورت مستمر ادامه داد تا بلاخره توانست کوچکترین اوریگامی جهان را بسازد. برای این کار او از یک میکروسکوپ و ابزار مخصوصی جهت تا کردن کاغذ که خودش ساخته بود استفاده کرد.

کوچکترین بخت آزما جهان

Éric Roudière فرانسوی با کاغدی به ابعاد ۱٫۵*۱٫۵ میلی متر بخت آزمایی به ابعاد ۱٫۱۹ میلی متر ساخت.

کوچکترین قورباغه اوریگامی جهان

Christian Elbrandt دانمارکی کوچکترین قورباغه جهان به ابعاد ۲٫۷ میلی متر را ساخت. او برای این کار از یک ذره بین جیبی، یک چاقو کوچک جراحی و یک موچین استفاده کرد. قورباغه ساخته شده او به پرشی به اندازه ۱۰۳ میلی متر دست پیدا کرد.

بیشترین میزان درنای کاغذی ساخته شده در یک ساعت

در ۲۹ جولای سال ۲۰۰۹ حدود ۲۰۰۰ دانش آموز، اولیا و مربیان مدرسه Nonyang Primary در سنگاپور موفق به ساخت ۱۹٫۶۸۸ درنای کاغذی در یک ساعت شدند.

درخت کریسمس اوریگامی

در کریسمس سال ۲۰۰۱، یک درخت اوریگامی به طول ۱۸ متر در مرکز خرید Megastores در Den Hang (هلند) به وسیله ۱۰٫۰۰۰ قطعه اوریگامی تزئین شد.